wtorek, 24 lutego 2009

marzy mi się

Zamarzyła mi się Praga.
Z wąskimi, jasnymi uliczkami, wysokimi kamienicami, bajglami i milionem sklepików.
Praga, z czarnymi teatrami i ukrytym w środku miasta franciszkańskim ogrodem. Z synagogami i Żydem siedzącym przez kawiarenką, żywo gestykulującym w czasie rozmowy przez telefon.
Wysokie schody prowadzące na Zamek, piękna katedra św. Wacława, cała w gotyckich witrażach, maswerkach i sterczynach, położone na murach zamkowych ogrody królowej - to wszystko wróciło do mnie falą tak silną, że nieomal zaczęłam się pakować.

Marzy mi się Praga w maju...

5 komentarzy:

 1. Od tak dawna myślimy z Ele nad podróżą do Pragi. To w sumie głupie widzieć Nowy Jork, Chicago, Wielki Kanion, Londyn, Rzym, czy Orlean, a nie zajrzeć do perły za progiem. Może maj w Pradze to nie taki głupi pomysł. Trzeba wreszcie podjąć decyzje.

  MemeL

  OdpowiedzUsuń
 2. Praga, Praga...miejsce, które darzę szczególnym sentymentem...nasza pierwsza miłosna podróż, jakże cudowna...:) Tez bym do niej wróciła....

  Budzisz wspomnienia Wiewióreczko...

  OdpowiedzUsuń
 3. Moze dosc przyziemnie: Praga jest piekna, ale poza sezonem turystycznym (wtedy na wlaskich ulicach i placykach dominuja pijani i agresywni Brytyjczycy - zmora tanich wieczorow kawalerskich - i cala reszta nieprzyjemnego towrzystwa). Bylam w Prage kilka razy. Najpiekniej bylo zima i wiosna, bo mozna bylo polazic po miescie samemu i posluchac czeskiej mowy. Wyjazd dwa lata temu w lato byl najgorsza wyprawa zycia: przeludnione turystami miasto lewdo trzymalo sie w szwach a czeskach obsluga miala tak wszystkiego serdecznie dosc, ze postanowila turystow bez wzgledu na narodowosc olewac i oszukiwac jak tylko mozna.

  OdpowiedzUsuń
 4. I don't speak Czech, but I recognize this as the lovely city of Prague~!

  OdpowiedzUsuń
 5. # Willow - I'm from Poland, not Czech. I'm only visited Prage two years ago and I fell in love with it. I hope I'll come back there.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że do mnie zaglądasz :) Bardzo mnie to cieszy, jak i każde kilka słów pozostawione przez Ciebie w komentarzach.
Życzę miłego dnia, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)