wtorek, 8 czerwca 2010

bielszy odcień bieli

Pastelami kwitną białe kwiaty w ogrodzie. Białymi smugami zdobią liście swoje.

funkia, tulipan, kokoryczka
wielosił, dereń biały, tawuła wczesna

5 komentarzy:

 1. Ojej! Jakie piękne! Jak się cieszę, że u Ciebie już kwitną kwiaty! Parę dni temu byłam nad morzem i właśnie na własne oczy zobaczyłam, że tam dopiero wiosna rozkwita, kwitną konwalie w lasach, kwitną jarzębiny, które u nas już dawno przekwitły, i nawet podziwiałam przepiękne czerwonoróżowe drzewa głogowe na Warmii, które u nas już dawno zbrązowiały :-)
  Śliczne roślinki, ale jak one się nazywają? Muszę się trochę dokształcić w tym. W Olsztynie przeglądałam książkę o krzewach ozdobnych, jednak nie potrafiłam zidentyfikować wszystkich roślin, jakie tej wiosny sfotografowałam.
  Pierwsze u Ciebie to funkia, prawda? Potem tulipan? Kokoryczka? Dwóch kolejnych nie rozpoznaję, a ostatnia to tawuła :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. :)
  Tak, masz rację - to funkia (odmiana 'Christmas Eve'), tulipan i kokoryczka.
  W drugim rzędzie od lewej: wielosił ( http://greenappleinn.wordpress.com/wielosil/ ), dereń biały odmiana 'Elegantissima' o szarozielonych liściach z białymi brzegami i, rozpoznana przez Ciebie, tawuła van Houtte'a.

  Jak masz problem z identyfikacją, to podeślij mi fotki - może mnie uda się rozpoznać część z nich.

  OdpowiedzUsuń
 3. o! jaki ładny, nowy dizajn blogu :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Z mojego bloga: http://ame-to-umi.blogspot.com/2010/05/drzewa-i-krzewy-kwitnace-na-biao.html chodzi mi o zdjęcie nad bzem. Czy to jest właśnie dereń? :-) Ten co u Ciebie?

  I z tego wpisu po kolei: http://ame-to-umi.blogspot.com/2010/05/lilaroz.html :-))

  Pozdrawiam wiosennie :-)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że do mnie zaglądasz :) Bardzo mnie to cieszy, jak i każde kilka słów pozostawione przez Ciebie w komentarzach.
Życzę miłego dnia, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)