czwartek, 27 stycznia 2011

robótkowy raport

Dłubię te swoje róbótki i dłubię więc postanowiłam pokazac Wam, w jakim są stanie zaawansowania .

Najpierw Zimowa Ostoja, haft składający się, jak na razie, z bezowych nitek na beżowym tle ;) Obliczyłam, że mam już prawie 1/6 całości.

całość kanwy z wyhaftowanym fragmentem


fragment
Jak widać, już "cośtam" widać ;)


Druga robótka to sweter Kamieńczyk, pruty i robiony, i znów pruty. Obecnie mam skończony tył i przód do skończenia w okolicach dekoltu. Następne będą rękawy rękawy.
Jak widać na zdjęciu oczka ramion nie są nie zamknięte, lezą sobie na pomocniczych drutach. Będę zszywać otwarte oczka szydełkiem, jak już skończę przód. Szew nie jest taki gruby jak przy zwykłym szyciu i dzianina wygląda jakby była z jednego kawałka, bez szwu.

przód swetra i tył

8 komentarzy:

 1. A Ele skończyła swój haft, jak go już obrębi, to pewnie wyśle fotkę.

  MumakiL

  OdpowiedzUsuń
 2. A ten haft... jest taki równy z lewej strony? Ale to jest jego brzeg? Czy o prostu haftujesz takimi prostokącikami? Czy ten wyraźny prostokąt to już jest całość robótki?...

  OdpowiedzUsuń
 3. Miriel, z lewej strony jest równo, bo tak miałam założony tamborek. Brzeg obrazka jest na górze i po prawej - po lewej będzie się ciągnął dalej, mniej więcej jeszcze raz tyle co już jest. W dół będzie jeszcze dwa razy tyle, prawie do końca materiału. To duży obrazek, 41x36 cm, pewnie będę go haftować latami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A te niebieskie kratki to sama narysowałaś? :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, to specjalna kredka do haftów, powoli blednie, a resztki się idealnie wypierają. Kreski są co 10 nitek, tak jak na schemacie i dzięki temu łatwiej mi się odnaleźć jak wracam do haftu po dłuższej przerwie lub jak się gdzieś pomylę.

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest pomysł z tą kredką... Gdzie ją można kupić? :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupiłam ją w sklepie typu "hobby", gdzie można kupić rozmaite hafty, włóczkę, koraliki, materiały do decupagu i inne rzeczy do rękodzieł. Niestety, tego typu sklepów nie jest dużo - w Trójmieście znam jeden, w Gdyni - ale może poszukasz jej w sklepach internetowych. A może znajdziesz taka kredkę w zwykłej pasmanterii, która ma w ofercie hafty?

  OdpowiedzUsuń
 8. No to się za taką kredką rozejrzę :-) Radzę sobie bez takich zaznaczeń, ale myślę, że dzięki takiej kredce łatwiej bym się mogła odnaleźć na robótce :-)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że do mnie zaglądasz :) Bardzo mnie to cieszy, jak i każde kilka słów pozostawione przez Ciebie w komentarzach.
Życzę miłego dnia, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)