niedziela, 27 kwietnia 2014

utuczymy Chudego wiosną... albo i nie ;)

W ogrodzie zakwitły drzewa i w ogóle jest super pogoda. Korzystam z tego na całego przesiadując na dworze czytając książkę lub grzebiąc na grządkach. Jak już oderwę oczy od ziemi czy książki to mam takie widoki:


Koty również dużo przebywają w ogrodzie. Wylegiwanie się na słońcu i odpoczywanie w cieniu wpływa zdecydowanie kojąco na ich nastroje, co objawiło się niespotykaną wcześniej komitywą między Hakerem i Chudym:


Tak swoją drogą, to Chudy wciąż jest bardzo chudy (na zdjęciu nie widać), wciąż przy głaskaniu można spokojnie wyczuć mu kręgosłup i inne kości. Je dużo, ale mimo trzech lat mieszkania w domu i regularnych posiłków nie przybiera na wadze. Skonsultowałam się z wetem (zaocznie, znaczy bez stresowania Chudego wpychaniem do przewozówki) i stanęło na tym, że najpierw oba koty odrobaczyłam, a teraz chudy dodatkowo dostaje jedną saszetkę mokrego dziennie. Oczywiście nie da się tak, by chudy dostał saszetkę a Haker nie, więc "gruby" też dostaje troszkę, ot tak na posmakowanie. Na szczęście nie orientuje się że porcje nie są równe ;). Efekt utycia Chudego może być widoczny po dłuższym czasie, czekamy.
Wet również uspokajał mnie, że są koty kościste i chude z natury, i żadne karmienie tego nie zmieni. Jeśli zwierzę ma ładną sierść, nie jest osowiałe i chętnie je to najprawdopodobniej jest zdrowe i chudość wynika z genów. Chudy spełnia te warunki, ale wolałabym jednak by troszkę utył :)


2 komentarze:

 1. Widoki masz wspaniałe ,myślę że z kotami to tak jak z nami jeden chudy drugi gruby.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam wiec kciuki za tuczenie Chudego ;) Milo jest widziec ich spiacych tak razem !
  A widoki ogrodowe oczywiscie rowniez wspaniale, wiosna jest cudna :)

  Pozdrawiam serdecznie i milego tygodnia zycze!

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że do mnie zaglądasz :) Bardzo mnie to cieszy, jak i każde kilka słów pozostawione przez Ciebie w komentarzach.
Życzę miłego dnia, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)