piątek, 27 maja 2016

światło i kolor


7 komentarzy:

 1. Wiosna jest wdzięcznym tematem fotografii. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle cudowne zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. To na pierwszym zdjęciu jest fajne:) co to jest?? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakiś mak ogrodowy, ale nie mak wschodni tylko jakiś inny.
   Bardzo ekspansywna roślina, nie sadziłam go świadomie, przywlókł się z jakąś inną z ogrodu mamy. Ma duże kwiaty, ale kwitnie krótko, a potem cała roślina wysycha i zamiera. Można grządkę przekopać i na wierzchu posadzić coś innego - za rok znów będzie burza maków - nie do pozbycia się, wystarczy mały kawałek korzenia i już rośnie. Jeśli chciałabyś go mieć u siebie to przemyśl dobrze miejsce, najlepiej jakaś osobna rabata. W każdym razie kwitnie w maju, a pod koniec czerwca sprzątam ostatnie zeschnięte liście po nim.
   Inny jest mak wschodni - jeszcze większe kwiaty, ciemniejsze, z piękną czarną "główką", no i nie rozrasta się tak okropnie.

   Usuń
  2. Nie przypuszczałam że to mak:) Może rosnąć gdzieś pod płotem byłby wtedy ładną wiosenną ozdobą:) pozdrawiam

   Usuń
 4. Piękne! :) Czym fotografujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Mam Nikona D80 i najczęściej używam obiektywu AF-S NIKKOR VR 18-200mm 1:3.5-5.6 G ED. Mam też stalkę 50mm i obiektyw do macro, ale rzadko je zakładam - stalka nie ma zoomu ;), a en do macro jest bardzo ciężki i właściwie potrzebuję statywu, żeby nie było poruszenia przy naciskaniu migawki.
   Miło, że zajrzałaś :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Miło mi, że do mnie zaglądasz :) Bardzo mnie to cieszy, jak i każde kilka słów pozostawione przez Ciebie w komentarzach.
Życzę miłego dnia, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)