Przejdź do głównej zawartości

Szaliki, szaliki - wydziergane

Wzięło mnie na szaliki straszliwie.
Nie, żeby potrzebowała ich dla siebie - ot czysta przyjemność dziergania. Jak mi już przeszło to okazało się, ze wyprodukowałam trzy sztuki - każdy z włóczek wyciągniętych z zapasów, żadnego kupowania nie było ;)
Dwa są robione wzorem diagonalnym, znaczy paski idą od kątem do kierunku szalika. Trzeci zrobiony wzorem chevron, znaczy jodełką.
Wszystkie francuzem, więc są obustronne i się nie wywijają na bokach.
Wszystkie na drutach 3.0mm.

Pierwszy (wymiary 90x22cm):
(zdjęcia mają przekłamane kolory przez pochmurny dzień -  to ciepły żółty i jasny szary)


Włóczka Alize Baby Wool, kolor żółty (216) i szary (52), po jednym motku (50g).

Następny (wymiary 130x23cm):


Włóczka Drops Delight, kolor nr 10, dwa motki po 50 g.

Oraz ostatni (wymiary 130x24cm):


 
Włóczka Lang Yarns Mille Colori Baby, kolory 7699 i 7704, po jednym motku (50g) z każdego koloru. Włóczka z zapasów, już nie produkują tych kolorów, a może produkują tylko zmienili im numery.


Na razie zaspokoiłam swoją chęć do produkowania szalików. Teraz na drutach mam sweterek ze szlachetnej włóczki Julie Asselin Piccolo w pięknym jasnofioletowym kolorze. Włóczka również z zapasów, odzysk z nienoszonego, z powodu złej konstrukcji, swetra. Na razie mam pół tyłu - jak będzie więcej to pokażę.

Komentarze

  1. Moje kolory:) Jak robisz szal skośny? Z jednej strony dodajesz a z drugiej odejmujesz? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fajnie, że Ci się podobają kolory :)
      Skośny szal zaczynam od rogu i najpierw dodaję po 1 oczku z każdej strony zawsze po prawej stronie. W rezultacie robótka ma na dole kąt prosty. Jak już na drucie mam taką szerokość szalika jaką chcę mieć docelowo to z jednej strony dalej dodaję po 1 oczku co drugi rząd, a z drugiej zaczynam odejmować po 1 oczku. Jak chcę kończyć to zamiast dodawać oczka zaczynam je odejmować i w końcu kończę na jednym oczku w rogu. Największą trudność sprawia (przy ograniczonych zasobach włóczki) wyliczenie kiedy zacząć zamykać oczka, żeby starczyło włóczki, ale nie zostało jej zbyt dużo, bo szkoda ;)
      Pozdrawiam :)

      Usuń
    2. Czyli zaczynasz od trzech oczek i na trzech kończysz?

      Usuń
    3. Od dwóch. Z dwóch zrobiłam 4, ale myślę, że można spokojnie zacząć od trzech. Przy wzorze francuskim nie ma znaczenia od ilu oczek się zaczyna, ale jeśli chce się użyć jakiegoś wzoru, który wymaga powtarzalnej ilości oczek to dobrze jest przemyśleć na początku, czy zacząć od parzystej czy od nieparzystej liczby oczek, żeby uzyskać pełną symetrię wzoru na szaliku.
      Pozdrawiam :)

      Usuń
  2. Fajne, kolorowe szaliki.Ponoć w tym roku bardzo modne , im dłuższe tym lepsze.Pozrrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Na wstępie zaznaczam, że patrząc do wszystkich się przymierzam więc
    komentarz jest nadzwyczaj subiektywny :))
    Żółto - szary - no nie mogłabym nosić, nie wiem czemu kojarzy mi się z ulem :) |Zastanawiam się w sumie dlaczego, przecież lubię połączenie srebra i złota - i po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku, że przeszkadzają mi paski - kontrastują za bardzo wyraźnie.
    Drugi wygląda jakby się w niego zaplątał ogień, więc na zimę sam jego widok robi rozgrzewające wrażenie! :D Wręcz otulasz się ogniem, albo zabierasz ze sobą kominek - ekstra :D
    W trzecim podoba mi się wzór w zygzaki, kolorów dla mnie za dużo ale z drugiej strony mają coś takiego w sobie doładowującego - przypuszczam, że dla Ciebie jest bardzo twarzowy :)))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Miło mi, że do mnie zaglądasz :) Bardzo mnie to cieszy, jak i każde kilka słów pozostawione przez Ciebie w komentarzach.
Życzę miłego dnia, pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)